close

MİCROSOFT LİSANSLAMA

Microsoft lisanslama hizmetleri, gelişen teknoloji ve değişen iş ihtiyaçları doğrultusunda şirketlere daha esnek, verimli ve kullanıcı odaklı lisanslama çözümleri sunar. Geleneksel lisanslama modellerinin ötesine geçerek bulut tabanlı, abonelik bazlı veya Pay-Per-Use (kullanıma göre ödeme) gibi yenilikçi lisanslama yaklaşımlarını içerir.

Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlarla birlikte kurumunuzda her alanda yeniliklere açık olun. Değişiklikleri yakalayabilmek ve rekabette öne geçebilmek için güncel teknolojileri kurum bünyenize adapte edin.

Microsoft lisanslama modelleri

Kuruluşların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış farklı lisanslama programları ile sunulan avantajlardan yararlanın.

Enterprise
Agreement (EA)

Büyük kuruluşlar için en avantajlı lisanslama çözümüdür. Şirketin Microsoft lisanslarını kapsamlı bir şekilde yönetmesine olanak tanır.

Enterprise Agreement
Subscription (EAS):

EAS, Enterprise Agreement modeline benzer, ancak abonelik tabanlı bir yaklaşım sunar. Kuruluşlar, belirli bir süre boyunca Microsoft lisanslarını kullanmak için abonelik ücreti öderler. Abonelik süresi sona erdiğinde, lisanslar da sona erer.

Cloud Solution
Provider (CSP)

CSP, Microsoft’un bulut tabanlı hizmetleri olan Azure, Microsoft 365 gibi bulut ve on-premises ürünlerin lisanslanması için kullanılan bir modeldir. Bu modelde, bir Microsoft iş ortağı veya sağlayıcı, müşterilere bu hizmetleri sağlar ve lisans yönetimini kolaylaştırır.

Microsoft Products
and Services
Agreement (MPSA)

MPSA, kuruluşlara yönelik bir lisanslama modelidir. Bu model, Microsoft’un yazılım ve hizmetlerine erişim sağlar ve lisans yönetimini merkezi bir şekilde yönetir.

Lisanslama modelleri, kuruluşların ihtiyaçlarına ve büyüklüklerine göre farklı avantajlar sunar. Her bir modelin kapsamı, lisanslama süresi ve maliyeti gibi detaylar lisanslama modeline bağlı olarak değişebilir.

Hangi lisans modelinin sizin için uygun olduğunu belirlemek için bizimle iletişime geçin.